A.C.B. grupas uzņēmumi pabeiguši Austrumu maģistrāles būvniecību – tā atvērta satiksmei

27.12.2023

A.C.B. grupas uzņēmumi AS “A.C.B.” un SIA “8 CBR” pabeiguši darbus vērienīgajā Austrumu maģistrāles būvniecībā. Objekts ir nodots ekspluatācijā un atklāts satiksmei. Jaunās maģistrāles būvniecība tika realizēta divās kārtās un pēc nodošanas ekspluatācijā nodrošina autovadītājiem ātru un ērtu piekļuvi Purvciema, Pļavnieku, Dārzciema un Teikas apkaimēm, kā arī palīdz atvieglot satiksmi ap Rīgas centru, samazinot kravas transporta plūsmu pilsētas vēsturiskajā centrā un Purvciema apkārtnē.

Austrumu maģistrāles kopgarums ir 2,8 kilometri, un tās izvietojums ir stratēģiski svarīgs – maģistrāle stiepjas no Vietalvas un Piedrujas ielas krustojuma līdz Ūnijas ielas un Gustava Zemgala gatves krustojumam. Projekta ietvaros izbūvēti divi pārvadi: Ieriķu–Dzelzavas ielas pārvads un Madonas ielas pārvads. Tāpat izveidoti arī četri tuneļi, no kuriem trīs paredzēti gājējiem un velobraucējiem, nodrošinot drošu un ērtu kustību, bet viens – autotransportam.

AS “A.C.B.” projekta vadītājs Dāvis Serdāns: “Austrumu maģistrāle ir viens no pēdējo gadu nozīmīgākajiem satiksmes infrastruktūras objektiem Rīgā un sniegs būtiskas priekšrocības gan satiksmes intensitātes atslogošanai, gan raitākai pilsētas caurbraukšanai. Šī projekta ietvaros pilsētai esam izbūvējuši aptuveni 120 000 m2 jauna asfaltbetona seguma un teju 100 km garumā jaunu inženierkomunikāciju. Tādēļ esam gandarīti, ka mums ir izdevies objektu pabeigt laikus un īsi pirms Ziemassvētkiem atvērt to satiksmei, lai ikviens, kam nepieciešams izmantot šo maršrutu radu un draugu sveikšanai, to var izdarīt daudz ērtāk.”

Projekta izbūves rezultātā uzlabota arī gājēju un velobraucēju infrastruktūra un labiekārtotas maģistrālei piegulošās teritorijas.

AS “A.C.B.” izsaka pateicību visiem projektā iesaistītājiem par rūpīgo un kvalitatīvo darbu!

Austrumu maģistrāles būvniecība tika uzsākta 2021. gadā un realizēta divās kārtās, 2023. gada decembrī noslēdzot kārtu būvniecību noteiktajos termiņos. Projekta pasūtītājs ir Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departaments. Būvuzņēmēji: 1. kārtai – piegādātāju apvienība “ACB, TILTS”, kurā ietilpst AS “A.C.B.”, SIA “TILTS”, bet 2. kārtai – piegādātāju apvienība “AM RĪGA”, kurā ietilpst AS “A.C.B.”, SIA “TILTS”, SIA “8 CBR” .

Abu kārtu būvniecības izmaksas ir 54 241 735,89 euro (bez PVN).

DCIM100MEDIADJI_0308.JPG ?????????????????????????? ?????????????????????????? DCIM100MEDIADJI_0331.JPG

Iepriekšējais sludinājums Nākamais sludinājums
Atpakaļ uz sludinājumiem

Arhīvs