AS “A.C.B.” uzņēmumu grupa 2021. gadā audzējusi apgrozījumu par 3%

10.08.2022

Uzņēmumu grupa AS “A.C.B” 2021. gadu noslēgusi ar 105,3 miljonu eiro konsolidēto apgrozījumu, kas ir par 3% vairāk nekā 2020. gadā, un 2,2 miljonu eiro bruto peļņu.

Iepriekšējā gadā grupas uzņēmi iesaistījušies vairāku stratēģiski nozīmīgu projektu īstenošanā un, lai nodrošinātu grupas efektīvāku spēju pielāgoties globāliem izaicinājumiem nozarē, kā arī paaugstinātu kapacitāti īstenot liela mēroga projektus un stiprinātu uzņēmuma grupas pakalpojumu eksportspēju, tika īstenota grupas uzņēmumu procesu sakārtošana un efektivizācija.

Uzņēmumu grupā ietilpst vairāki ceļu un tiltu būves, rekonstrukcijas, kā arī būvniecības izejmateriālu ražošanas un ieguves uzņēmi: AS “A.C.B.”, SIA “ACBR”, SIA “8 CBR” un SIA “Salenieku Bloks” un citi. Grupas kopējais neto apgrozījums 2021. gadā bija 105,3 miljoni eiro, bet EBITDA sasniedza 1,8 miljonus eiro. Uzņēmumu grupas bruto peļņa veidoja 2,2 miljonus eiro.

“2021. gadu varam uzskatīt par atspēriena punktu uzņēmuma turpmākajai izaugsmei – esam sakārtojuši virkni procesu, ieviesuši risku kontroles pasākumus, uzsākuši liela mēroga projektu īstenošanu, kā arī plānojam veikt jaunu biznesa segmentu attīstību. Grupas uzņēmuma finanšu rezultātus ietekmējusi arī notikusī reorganizācija uzņēmumu struktūrā – SIA “ACBR” izveide un SIA “8 CBR” restrukturizācija. Lai arī 2022. gads ir gan globālu, gan vietēju izaicinājumu pilns, uzskatām, ka uzņēmumu profesionālā komanda spēs sasniegt definētos mērķus,” uzsver uzņēmumu grupas AS “A.C.B” operatīvais vadītājs Armands Sviķis.

Grupas uzņēmumi 2021.gada laikā noslēguši vairāku apjomīgu infrastruktūras objektu izbūvi – Palangas lidostas un Daugavpils tramvaja līnijas rekonstrukcija, helikoptera nosēšanās laukums Starptautiskajā lidosta Rīga, vairāku ielu, tiltu un valsts nozīmes autoceļu rekonstrukcijas u.c. Tāpat uzsākti darbi Ķekavas apvedceļa, Austrumu maģistrāles 1. un 2.kārtas, kā arī Valmieras biznesa parka infrastruktūras izbūvei.

Grupas uzņēmumu rezultāti:

-          AS “A.C.B.” (ceļu būve). Apgrozījums pieaudzis par 27% un sasniedzis 73,7 miljonus eiro. Bruto peļņa veidoja 1,2 miljonus eiro, kamēr neto peļņa sasniedza 0,8 miljonus eiro, bet EBITDA bija 3,2 miljoni eiro.

-          SIA “8 CBR” (ceļu un citu inženierbūvju būvniecība). Apgrozījums sasniedzis 28,7 miljonus eiro (-13%). Bruto peļņa veidoja 0,7 miljonus eiro, kamēr neto zaudējumi bija 0.1 miljons eiro, bet EBITDA bija 0,9 miljoni eiro.

-          SIA “ACBR” (ceļu un citu inženierbūvju būvniecība). Apgrozījums sasniedzis 21,3 miljonus eiro (-14%). Bruto peļņa veidoja 0,04 miljonus eiro, kamēr neto zaudējumi bija 0,9 miljoni eiro.

-          SIA “Salenieku Bloks” (betona izstrādājumu ražošana). Apgrozījums sasniedzis 3,6 miljonus eiro (+9%). Bruto peļņa veidoja 0,5 miljonus eiro, bet neto peļņa sasniedza 0,5 miljoni eiro. Uzņēmuma EBITDA bija 0,8 miljoni eiro.

Informāciju sagatavoja:

Jānis Andžāns, AS “A.C.B.” komunikācijas konsultants

29449177; pr@acb.lv

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz ziņām

Arhīvs