Strenčos svinīgi atklāts pārbūvētais tilts pār Gauju

19.09.2022

Tilts Strenčos par Gauju ir vaļā! Esam ļoti lepni par paveikto un skanīgo atklāšanu tiltam, kas tiek uzskatīts par vienu no vecākajiem daudzlaidumu dzelzsbetona tiltiem Baltijas valstīs.

A.C.B. grupas uzņēmums “8 CBR” remontdarbus uz vēsturiskā tilta pār Gauju sāka 2021. gada vasarā. To laikā izbūvēti divi jauni dzelzsbetona laidumi agrāko tērauda siju laidumu vietā, atjaunotas tilta dzelzsbetona konstrukcijas, kā arī pārbūvēts ceļa segums ap 700 m posmā pie tilta. Visas tilta konstrukcijas tagad ir no monolīta dzelzsbetona un 100 m garais tilts ir ieguvis vienotu arhitektonisko veidolu. Pēc pārbūves tiltu visā garumā klāj vēsturiskais bruģakmens, kas tika demontēts no tilta klāja, kā arī atrasts zem ceļa seguma pie tilta.

“Tiltam no jauna ir uzbūvēti divi laidumi, tilta krasta balsts, apakšā ir iedzīti 13 pāļi un ir atjaunoti arī pārējie tilta balsti. Es ceru, ka tilts stāvēs 100 gadus un ilgāk. Paldies visiem, un lai labi ripo pāri tiltam,” teica SIA 8 CBR valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis un atzina, ka lielākais izaicinājums šajā projektā bija uzbūvēt pagaidu tiltu, kuram bija jāiztur gan plūdi, gan sals.

Sakām lielu paldies par uzticību pasūtītājam VSIA “Latvijas valsts ceļi” un visiem iesaistītajiem sadarbības partneriem!

2 3 14

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz ziņām

Arhīvs